Hakkımızda

EGEVET KIBRIS LTD ŞTİ

Şirketimiz 2005 yılında Veteriner Hekim Egemen Önder tarafından kurulmuştur. Veteriner hekimlik mesleği icrasında hayvan sağlığı ve varlığının korunup geliştirilmesinde kullanılan sığır, keçi, kedi, köpek, kanatlı aşıları ve ilaçları, alet ve ekipmanları, dondurulmuş Amerikan orijinli boğa spermaları ithalatı, dağıtım ve pazarlaması ile servisi konularında geniş bir ürün yelpazesi ile veteriner hekimlere, veteriner kliniklerine, çiftliklere ve kooperatiflere, üniversiteler, belediyeler, resmi kurum ve kuruluşlardan oluşan hayvan sağlık sektörüne doğrudan hizmet vermekteyiz.

Ülkemizdeki hayvan varlığı her ne kadar az görünsede ülkenin en büyük üretim sektörü su an için tarım ve hayvancılıktır. Şirketimiz kurulduğu günden bu güne KKTC hayvancılığına sektörün&uuuuml;n en iyileri ve en yeni teknolojileriyle hizmet vermeye çalışmıştır.

Bu bağlamda 2005 yılında Alltech Biotechnology Ltd’ nin KKTC distribütörlüğünü alıp ülkemiz hayvancılığını ilk olarak hayvan besleme ve yetiştirme konusunda bilgilendirmeye başladık. Hayvancılarımızı o zaman için yeni bir urun olan maya ile tanıştırdık. Arkasından organik mineralleri, toksin bağlayıcıları ve büyütme faktörlerini pazarımıza ilk olarak biz sunduk.

2006 yılında alanında dünya lideri olan World Wide Sires donmuş boğa spermalarını ülkemize ithal etmeye başladık. Sperma ithalatı, pazarlaması ve uygulaması yapan ilk şirket olmaktan dolayı gururluyuz.

2007 yılından itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren Egevet-Ata fen firmasının KKTC distribütörlüğünü alıp ürün yelpazemizi geliştirip pazara yeni ürünler sunduk. 2008 yılında Delaval KKTC firmasıyla ürünlerin pazarlanması konusunda bir anlaşma imzalayıp karşılıklı pazarlama konusunda bir birimize yardımcı olduk.

2007 yılından itibaren Turkiyede faaliyet gösteren Egevet-Ata fen firmasının KKTC disbiritorlugunu alıp urun yelpazemizi geliştirip pazara yeni ürünler sunduk.

Halen bu gün şirketimiz büyük bas hayvan asıları konusunda pazarının lideri durumundadır.

2009 yılında ise Delaval KKTC’ nin (Techno Farming Ltd.) %20 hissesini alıp ortak olduk. 2011 yılında Vetaş,2012 yılında MSD Animal Health ve 2014 yılında Norbrook firmalarının distribütörlüğünü alıp pazarımızı bu firmaların kaliteli ürünleriyle tanıştırdık. Şirketimiz merkez Vadili olmak üzere Gazimağusa ve Karpaz olarak iki ayrı şubede,4 veteriner hekim ve 5 pazarlama elemanı ile hizmet vermektedir. .